Dünyanın Her Yerinde Yapabileceğiniz Meslekler

Herkes de işsiz kalma derdi var hele ki bu günlerde git gide artan işten çıkarılma zincirlerine sizde katılabilirsiniz. Bir yandan yurt...

Dünyanın Her Yerinde Aynı Olan Meslekler

Herkes de işsiz kalma derdi var hele ki bu günlerde git gide artan işten çıkarılma zincirlerine sizde katılabilirsiniz. Bir yandan yurt dışına çıkmak ve orada çalışmak gibi bir hayali herkes kurar neden mi? yaşam kalitesi. Dünyanın neresine giderseniz gidin eğer bu mesleklerden bir tanesini yapabiliyorsanız medeniyetin olduğu bir yerde işsiz kalmanız çok zor.

Fotoğrafçı
Her yerde, her zaman bir fotoğrafçı açlığı vardır. Özellikle yine her yerde bir düğün ritüeli bulunuyor. Fotoğraf makinesi her yerde aynı fotoğraf makinesi bir değişiklik yok eğer profesyonel derecesinde kullanabiliyorsanız alın fotoğraf makinenizi bulunduğunuz yerin doğasını gezin fotoğrafları çekin bu fotoğrafları da internet üzerinde satın. 

Müzisyen
Müzik bir evrensel dildir. Tabi ki de oradaki yerli olsun, sevilen olsun bu müzikleri tanımanız gerekir ama bir tane enstrüman çalmanız yeterli. Dj olmanız daha fazla iş bulma ve daha fazla para kazanma avantajını yakalayabilirsiniz. 

Aşçı 
Bu biraz nitelikli meslek. Mesela İtalya'da çalışmak istiyorsanız İtalyan mutfağını bilmek zorundasınız. Türk mutfağına da oldukça ilgi olduğu için Türk Aşçıları yurt dışında iş bulması kolay olacaktır. Ama istisnalar kaideyi bozmaz.

Yazarlık
Bu kollara ayrılan bir meslek. İlk olarak kitap yazıp basabilirsiniz. Kitap yazmanın yasak olduğu bir ülke bilmiyorum o yüzden her yerde serbestsiniz. Kitap yazmak zahmetli bir iş ve sabır lazım sonucu ise sizi üzebilir de sevindirebilir de. Bir başka yol gazete, dergi gibi yayın kuruluşlarında yazar olarak çalışabilirsiniz. Bu meslek de ise mesela New York'da Hürriyet için çalışabilirsiniz. Yani Türkiye'de ki yayın kuruluşlarının yurt dışındaki ayağında çalışabilirsiniz. 

Tam tersi The Times gibi gazetelerde çalışabilirsiniz. Gazete, dergi yazarı gibi işler için yazma yeteneğiniz güçlü olması lazım.

Blogger
Aslında yazarlık'la aynı meslek ama ben ayırmak istedim. Blogger olmak çok kolay bir meslek. Meslek? meslek denir mi bilmem ama hobi olarak yapmanız dünyanın her yerinde size ek kazanç sağlayabilirsiniz. Bloggerlığı meslek olarak yapanlara çok örnek gösterebilirim ama bu kısa bir sürede olabilecek bir şey değil.

İngilizce Öğretmeni
İngilizce uluslararası dil olduğu için herkes öğrenmek istiyor, çoğu ülkenin eğitim sisteminde de İngilizce dersi yer alıyor. İngilizce, 50'den fazla ülkede resmi dil ve 1,8 milyar insan tarafından konuşuluyor. Gittiğiniz yerde herkes İngilizce biliyorsa diğerlerinde ayrılamazsınız ama gittiğiniz ülkede az sayıda insan İngilizce biliyorsa size her yerde iş var demektir.

Spor Hocası
Herkes kendine yakışan bir vücut ister. Kimisi kaslı, kimisi ince bir vücut ister bunu her yerde her insan ister. Eğer işinizi bir yoga hocası veya spor hocası ise size dünyanın her yerinde iş var.

Matematikçi
Özellikle matematik öğretmeni gibi bir mesleğiniz varsa çok şanslısınız. Aslında şanlı değilsiniz bunu başarmışsınız. Sayılar her yerde aynıdır toplama, çıkarma, çarpma ve bölme her yerde aynı sadece anlatış biçimler her öğretmende değiştiği gibi her ülkede de değişiyor. Matematik öğretmeni gittiği her yerde iş bulma imkanı vardır.

Yazılım Mühendisi
Aralarında bana göre en çok iş bulma imkanı olan meslek. Devir artık internet devri. Programlama dillerinden birkaç dil bilmeniz yeter. Sadece bir dil bile bilseniz iş bulma şansınız var. Google, Apple, Microsoft gibi dev şirketler çalışabilirsiniz. Ya da bunların tam tersine program yapıp satabilirsiniz, oyun yaparak internete sunup para kazanabilirsiniz. İsteklere göre program tasarlayarak satıp geçiminizi sağlayabilirisiniz. Tabikide tavsiyem iyi maaşlı bir işe girip çalışmanızdır.

Web Tasarım
Bu meslek de Yazılımcı gibi sadece site tasarlıyorlar. Bir bilgisayarınız varsa bu mesleği her yerde yapabilirsiniz. Birkaç şirket, iş yeri ile anlaşıp site tasarlayarak onlar için site tasarlayıp, kurup satsanız gene yazılımcı gibi geçiminizi sağlayabilirsiniz.  İkisi de kardeş meslekler olduğu içim hem yazılımcı hemde web tasarımcı olduğunuz zaman iyi bir gelir elde edersiniz.

Adobe Programlarına Hakim
Adobe programlarına iyi derece bilen kişiler yine çoğu ülkede, şirkette iş bulacağını düşünüyorum. Grafik tasarım olsun video editleme olsun hepsi bunun için siz sadece grafik tasarımı bulsanız sağlam bir şirkette çalışabilirsiniz. Bu Hollywood filmleri dahi Adobe progralmları sayesinde heyecanlı hale geliyor. Hepsine hakim olmanız gerekmiyor sadece birkaçını bilmeniz her yerde iş bulmak için yardımcı olacaktır.

Kısaca...
Yazılım mühendisi olsun, Web tasarımcı olsun, Adobe programlarına hakim olan kişiler olsun bilgisayarın, internetin yani teknolojinin bir dalını bilseniz her yerde iş bulabilirsiniz. Teknolojinin değdiği yerde işçi aranıyor. Yani işsiz kalmak istemiyorsanız bahsettiğim bu meslekler üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

Berberlik
Gittiğiniz yerin dilini iyi derecede konuşabiliyorsanız, gelen müşteriler ile muhabbet edebilecek seviyede konuşabiliyorsanız berberlik her yerde yapılabilecek seviyede. Her ne kadar saç, sakal kestirme biçimleri ülkeden ülkeye değişse de aynı malzemeleri kullanıp, aynı işi yapıyorsunuz.

Garson
Bu meslek için de akıcı konuşmanız gerekir. Tabikide Türkiye'deki garsonluk ile yurt dışındaki garsonluk işinde farklılıklar vardır yani ülkeden ülkeye değişir bunları zamanla öğreneceğinizi varsayıyorum.

Veteriner 
Doktorluk gibi her yerde aynı olabilecek mesleklerden bir tanesi veterinerlik'tir. Muayene ettiğiniz hayvanlar değişebilir ama genel olarak aynı hayvanlar olacağını garanti ederim. Sonuçta kedinin ayağı İngiltere de farklı olacak hali yok.

Diyetisyen
Avrupa da ki çoğu ülkede obez oldukça fazla. İnsanlar zayıflamak için bir şeyler yapmak için uğraşıyor. Oldukça ilgi gören Diyetisyenlik rakibi de fazla olacaktır.

İlgili Blog: Size Özel Olmayan Diyetleri Uygulamayın

Eczacı
Türkiye'de yaptığınız işin aynısını yapacaksınız sadece dili Türkçe yerine bulunduğunuz ülkenin dilini konuşacaksınız. Çoğu ilaçlarda yurt dışından geldiği için isim gibi faktörlerde zorluk çekmezsiniz bu meslek de her yerde yapabileceğiniz meslekler arasına giriyor.

Gözlükçü
Farkındaysanız sağlıkla ilgili bütün meslekler dünyanın her yerinde yapabileceğiniz meslekler. Gözlükçü de aynı şekilde optik açtığınız durumunda rakibiniz bol olsa da geçiminizi sağlaya bileceğinize inanıyorum.

Arkeoloji
Arkeoloji uzmanlığı yapıyorsanız zaten belirli bir yerde kalmıyorsunuz'dur. Aslında Arkeoloji Türkçeye "Kazıbilim" olarak geçmiş ama bu yanlış bir ibare, Arkeoloji, arkeolojik yöntemlerle ortaya çıkarılmış kültürleri, sosyoloji, coğrafya, tarih, etnoloji gibi birçok bilim dalından yararlanarak araştıran ve inceleyen bilim dalıdır.

El Emeği İşleri
Bu tür işlerden pek para kazanamazsınız ama ek kazanç olarak yapabileceğiniz iş grubu arasında yer alır. Cam ustası gibi ustalık gereken meslekler ise geçiminizi sağlayabilecek el emeği gerektiren işler de var.

Otomotiv Mühendisi
Gideceğiniz yerin dilini bildikten sonra mühendisler asla işsiz kalmaz, şirket otomotiv gibi önemli mühendis gruplarını hemen kapar ve iyi ücretler işi kadrosuna sokar.

Elektrikçi
Bazı meslekler gibi bu meslek de ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Yapılma şekilleri aynı olduğu için her yerde yapılabilecek meslekler arasına yer alıyor.

Bu 21 meslek'den bir tanesini ustalık derecesinde yapabiliyorsanız dünyanın her yerinde yapabileceğiniz bir mesleğe sahipsiniz demektir. Burada yazmayan ve sizin bildiğiniz "Dünyanın Her Yerinde Yapabileceğimiz Meslekler" Nelerdir?

YORUMLAR

Ad

#erkekicin,1,#ohadiyorum,1,100. Gün,1,1940 modası,1,2017,3,2yaş sendromu,1,5 dolar,1,5 pratik tıp bilgisi,1,5G,1,9:15 fairplay,1,Açlğı bitirmek için ne yapılmalı?,1,açlığı bitirmek,1,adı efsane,1,Ağlamak Kör Eder Mi?,1,ağrı kesici,1,Ağrı Kesicilerin yan etkisi,1,Ağrı kesicilerin zararı,1,ağrısı,1,aleyna tilki,1,algı,1,Allianz,1,Alper Rende,1,Amigdala,1,Amigdala hakkında bilgi,1,Anıl İlter,1,anlamı,1,anne,1,araba,1,araba bakımı,1,Arabadan neden midemiz bulanır?,1,arasındaki farklar,1,Araştırmalara göre sosyal medya,1,arka sokaklar,1,Asgari ücret,1,asker bilekliği,1,aslanların özellikleri,1,Aynalama Yöntemi,1,Az uyumanın zararları,1,bagua eight trigrams,1,bagua sekizlisi,1,basın özgürlüğü,1,Basketbol,1,Baş ağrısı,1,Başarı,1,Batıl inançlar,1,Bayan mı,1,Bebekler,1,bel,1,bileklik,1,bilgi,1,bilinmeyen,1,Bim Neden Ucuz Satıyor?,1,biriktirmek,1,bisiklet,1,Bitkileri,1,Blockchain örnekli anlatım,1,Blog,2,BlogmuVlogmu,1,BonusDrive,1,box,1,Bromelain enzimi,1,bu şehir arkandan gelecek,1,burak king,1,bütçeyi,1,Canlıları,1,Chrome,1,cococola,1,color,1,cosa,1,Çakma telefonların zararları,1,Çamaşır Kurutma Makineleri,1,Çantayı sahte olduğunu nasıl anlarım,1,çeviri,1,çıkacak,1,Çizik Giderici Kalem,1,Çocuk ve ödül,1,çocuklar,1,Çok Ağlamak,1,Çoklu bileklik,1,çözüm,1,Daha İyi Çekimler İçin,1,Dakik insanların alışkanlıkları,1,Damacanalar neden 19 litre?,1,Data,1,deadpool,1,dedemin fişi,1,Değişim Önemi,1,Değişme zamanı,1,delibal,1,Depremden sonra altın yatakları ortaya çıkar mı?,1,depresyon,1,Ders çıkartılacak filmler,1,deseat.me,1,Detaylı,1,dharma,1,dış görünüşü yorumlayan kamera,1,dinlememek,1,diriliş ertuğrul,1,disk,1,Diyet yaparken yapılan yanlışlar,1,Dizilerin insanlara etkileri,1,dolar to try,1,Doong Son Mağarası,1,Dr. Haviland-Jones,1,Drivvo,1,Drone Taktikleri,1,Duvardaki Lekelerden Kurtulma,1,Duygusal güce sahip olabilmek için yapılacaklar,1,düğün dernek,1,dünyadaki açlığın durumu,1,Dünyadaki Açlık,1,Dünyanın,1,dünyanın en küçük kamerası,1,Dünyanın Her Aynı Olan Meslekler,1,Düşünen Adam,1,düzenli,1,Düzgün Konuşamamanın Sebepleri,1,e-okul,1,ecy,1,edho,1,efsanevi,1,Egolu insan nasıl olur,1,eğitim,1,Eklenti,2,ekran,1,El Kurutma Makineleri,1,el sıkışma ile ilgili,1,el sıkışma taktikleri,1,el sıkışmadaki ince detaylar,1,el sıkışmadaki önem,1,element,1,Eleştiri,1,Eleştiri İle Başa Çıkmanın Yolları,1,Emojilerin tarihi,1,En,1,en fazla asgari ücret ödeyen ülkeler,1,En iyi dizi,1,En iyi espor oyincuları,1,En iyi film,1,En iyi klipler,1,en iyi müzik,1,En mutlu şehirler,1,Erkek İçin,2,Erkek ile kadın saçı arasındaki farklar,1,erkek modası,1,es,6,esaretin bedeli,1,Eset,1,Eski Vinecılar Şuan Ne Yapıyor?,2,Eski vinecilar şuan ne yapıyor,1,Euroleaguedeki başarımız,1,Evde Cihazları Tamir Etme,1,evde çiçek beslemenin yararlları,1,evde drone yapma,1,Evde İş Yapmak,1,Evdeki gereksiz eşyalar,1,Evenbrite,1,evlat kokusu,1,evlenmek,1,extension,1,Facebooktan akıllı robot,1,Fast,1,Faydaları,1,Felaket mi?,1,Fenerbahçe,1,Fi dizisi,1,fiçipi,1,film,1,Film incelemesi,1,Film Tanıtımı,1,Final Four,1,fiyatlarıi,1,flight tk,1,Focusd,1,Food,1,forrest gump,1,Frengi hastalığı,1,frengi hastalığı nasıl bulaşır,1,frengi hastalığından korunma,1,futbol,1,Futbol takımın simgeleri,1,game of bizans,1,Gave-Z,1,geçmişten günümüze erkek modası,1,Geliyoo hakkında bilgi,1,gerekenler,1,gezegenler,1,girişimi,1,Google,1,google güzellikleri,1,Gölgeden Wifi,1,göz renginin önemi,1,Grafen,1,Gülmek Bulaşıcı mı?,1,gülşen,1,Güncel Bilgisayar,1,Güneş Gözküğü Ne İşe Yarar?,1,Güzellikleri,1,hadise,1,Hafta Sonu Rutinleri,1,hakem,1,hakkında,1,Hakkında Bilgi,8,halil söyletmez,1,HAMR,1,hangi kanalda?,1,Hanımefendi mi,1,Hapishane,1,harcamaları,1,Herbişey,90,hızlı öğrenme,1,Hızlı ve öfkeli 8 nasıldı,1,hintli bayanların alnındaki noktalar,1,hintli bayanların alnındaki noktanın nedenleri,1,hoparlör,1,hövding,1,IBM,1,Ill. Studio,1,iching kitabı,1,iChip,1,iç dilimiz,1,iç gözümüz,1,iç kısmı,1,iç kulağımız,1,içerde,1,iftarlık gazoz,1,iKey,1,İlaç,1,İlaç kullanmayı unutmamak için yapılacaklar,1,ilaçları unutmayın,1,İletişimi Bozan Etken,1,ilginç,1,ilginç hapishane,1,İlk Bölümü Nasıl?,1,İlk Zombi Dizisi,1,İnceleme,2,incelemesi,1,İnsan ölürkenki belirtileri,1,İnsan Sağlığı,1,irem derici,1,istanbullu gelin,1,iş görüşmesinde yapılacaklar,1,iş göürşmesinde yapılacaklar,1,işlemci,1,iyi bir dinozor,1,Jiko,1,Kaç sene oldu,1,Kadın mı,1,kalıcı,1,kaliteli otel,1,Kanser hakkında bilgi,1,kara sevda,1,kardeşim benim,1,Karı mı,1,Karşı cinsin şampuanını kullandığımızda çıkabilecek sorunlar,1,kasa,1,kask,1,kendimize sormamız gereken sorular,1,kendinizi geliştirmek için yapmanız gerekenler,1,kırgın çiçekler,1,kırlangış fırtınası,1,Kırmızı İphone 7 Siyah Ekran,1,kısa bilgi,1,kısaca,1,Kışın Güneş Gözlüğü Takmak Normal Mi?,1,Kıyafetlerin solmaması için yapılması gerekenler,1,Kız mı,1,Kickstarter,1,kiralık aşk,1,kocan kadar konuş,1,kol bandı,1,Komşunun wifisini kullanmak,1,kontrol etmek,1,Köpek saldırılarına karşı,1,köpeknalığı,1,Küçük Ofisin Faydaları,1,Kültür,1,Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı,1,listerine,1,Maçta kullanılan sprey,1,maddeler halinde,1,mean,1,megafon,1,meghonyaku,1,Merak edilen konular,4,Merak edilenler,2,mermer,1,Meyve ve sebzenin zararları,1,miles to km,1,Moda,1,Momentum,1,motor,1,Müzik dinlemenin,1,Nasıl Kullanılır,1,Nasıl olacak,1,ne kadar,1,ne zaman,1,Neden Blog Yazmalıyız?,1,Neden Satranç?,1,New Jersey eyaletindeki Rutgers Üniversitesi,1,Nimet mi?,1,nüfus,1,oha diyorum filmi,1,okul,1,ordu,1,organize et,1,osman pazarlama,1,otel,1,otobüsün internetine bağlanmak mümkün mü,1,Oturduğunuz yerin önemi,1,Oturmak sadece oturmak değildir,1,Oturmanın incelikleri,1,Oynamanın,1,Oyun,1,oyunlar,1,Oyunların,1,öğrenci,1,Öğrenciler için Siteler,1,öldükten sonra yaşanacaklar,1,ölene kadar,1,Ön yargı ile başa çıkmanın yolları,1,Ön yargının Zararları,1,önemli filmler,1,özellikleri,1,özerklik dönemi,1,panasonic,1,para,2,paraları,1,Patalama yapacak diziler,1,Personal Software Inspector,1,pi sayısı,1,Pigalle,1,Pigalle Basketball,1,pil,1,Potansiyeli Artırmak,1,Power,1,poyraz karayel,1,Pozitif Düşünme,1,Pozitif Düşünmek için nedenler,1,premium,1,Reklam,1,Reklamdan Nefret Etme Nedenleri,1,renk,1,Renkli Basketbol Sahası,1,resimli anlatım,1,Reu Duperré. Herbişey,1,robot,1,Robotların yapamadığı işler,1,Rol modeli,1,rol modeli seçmek,1,rol modelinin önemi,1,Roraıma Dağı,1,rüyalar hakkında bilgi,1,Sabit disk,1,sağlık,3,sağlıklı araba,1,samsung,1,Samsungtantuşlu telefon,1,sanal organlar,1,Saver,1,seagate,1,security,1,Sıkıcı Olmak Suç Değil,1,Sınav kaygısını nasıl atlatırım,1,Sınıfımı nasıl öğrenirim,1,sırt,1,Sigorta indirimi,1,silivri hapishanesi,1,Sineklerin kanı emme nedenleri,1,Site,1,smart,1,sola,1,songs by,1,Soru Sormanın Önemi,1,sos,1,Sosyal Olma,1,Spark,1,Sportsmen,1,SSD,1,Stay,1,Su kaybı,1,sunrise,1,symbol,1,şarap içmek,1,şarkı söylemek,1,Takipçi mi?,1,taktikler,1,Tanıtım,1,Tanıtımı,6,Tarihi,1,tartışma,1,tartışma ve münazara,1,tartışmacı,1,tartışmadan kaçma,1,tartışmayı kazanma,1,Teknoloji,31,tembel olmanın yararları,1,tembeller olmasaydı,1,Tembellik,1,tıp bilgileri,1,time,1,Toshiba,1,Trafik cezaları,1,Trello,1,Tuz,1,Türk diziler,1,türk dizilerindeki klişeler,1,türk filmler,1,türk filmlerindeki klişeler,1,türkçe,2,Türkiye,1,U8 UWatch SmartWatch,1,Ucuz otel,1,uyumak herşey,1,Uyumlu Hale gelme,1,Uzanmak Zararlı mı?,1,Uzantı,1,Uzay hakkında bilgi,1,uzayda yaşam var mı,1,Uzun,2,Uzun saçlı erkekler,1,Ülkemizin başarısız olmasını nedenleri,1,ünlü olmak,1,vatanım sensin,1,viagra,1,Viski,1,viski taşı,1,Vlog,1,Vostok Gölü,1,Vücuda göre Spor,1,Yanal Düşünme,1,yanardağ patlaması,1,Yanlışlıkla icat edilmiş şeyler,1,yapay zeka,1,yapay zeka insanlığı yok eder mi?,1,yapay zekanın ileride yapacakları,1,Yararları,3,Yaşam,54,yaşamak,1,Yaşayan,1,Yazılması Gereken Blog,1,Yeni işe başlarken dikkat edilmesi gerekenler,1,Yeni yıl,1,yeterli vakit uyumanın yararları,1,Yıkıcı ve Yapıcı Eleştiri Nedir?,1,Yurt Dışında Yaşamak,1,zararları,2,Zeki olan insanları nasıl anlarız,1,zenginlik,1,Ziyaretçi mi?,1,
ltr
item
1BK Blog: Dünyanın Her Yerinde Yapabileceğiniz Meslekler
Dünyanın Her Yerinde Yapabileceğiniz Meslekler
https://3.bp.blogspot.com/-KCZ52k9epJo/WVqKKPD97LI/AAAAAAAABmc/UxWvkV96jFYcVCXMfLTbPXZc9k0mx1kqgCLcBGAs/s320/Xaraktere-gorePese-Secimi185228.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-KCZ52k9epJo/WVqKKPD97LI/AAAAAAAABmc/UxWvkV96jFYcVCXMfLTbPXZc9k0mx1kqgCLcBGAs/s72-c/Xaraktere-gorePese-Secimi185228.jpg
1BK Blog
https://1bucukkafadar.blogspot.com/2017/07/dunyann-her-yerinde-yapabileceginiz.html
https://1bucukkafadar.blogspot.com/
https://1bucukkafadar.blogspot.com/
https://1bucukkafadar.blogspot.com/2017/07/dunyann-her-yerinde-yapabileceginiz.html
true
8089084016052371653
UTF-8
Bütün Yazılar Yüklendi Herhangi bir yazı bulunamadı. Tümünü Gör Devamını Oku Reply Cancel reply Delete By Anasayfa Sayfalar Bloglar Tümünü Gör Öneri Etiket Arşiv Arama Bütün Bloglar Hiçbir eşleşme bulunamadı Anasayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazaretsi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ dün önce $$1$$ hafta önce Haftalar önce Takipçiler Takip